Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul

Jul. 04, 2017
Vlerësimi Yt: 0
10 10 vota

Creator

Creator

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Tokio është bërë një qytet mizor dhe i pamëshirshëm, një vend ku krijesa të këqija të quajtura “ghoul” ekzistojnë së bashku me njerëzit. Qytetarët e këtij metropoli jetojnë në frikë të vazhdueshme nga këta të egër gjakatarë dhe etja e tyre për mish njerëzish. Megjithatë, kërcënimi më i madh që paraqesin këto ghoul-a është aftësia e tyre e rrezikshme për t’u maskuar si njerëz dhe përzierja me shoqërinë.

Lançimi i Parë Jul. 04, 2017
Lançimi i Fundit Oct. 20, 2019

Sezonet dhe Episodet

1 Sezoni 1 Feb. 17, 2019
2 Sezoni 2 Apr. 13, 2019

komente

Posto një koment

Emri *
Add a display name
E-maili *
Your email address will not be published
Website