The Seven Deadly Sins

The Seven Deadly Sins

Sep. 06, 2019
Vlerësimi Yt: 0
10 4 vota

Creator

mghdus
Creator

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Në një botë të ngjajshme me Mesjetën evropiane, Kalorësit e Shenjtë të Britannisë, të frikshëm edhe njëkohësisht të nderuar, përdorin një magji jashtëzakonisht të fuqishme për të mbrojtur rajonin e Britannisë dhe mbretëritë e saj. Sidoqoftë, një pjesë e vogël e Kalorësve supozohet se tradhtuan atdheun e tyre dhe kthyen tehet e tyre kundër shokëve në një përpjekje për të rrëzuar sundimtarin e Liones. Ata u mposhtën nga Kalorësit e Shenjtë, por thashethemet vazhduan se këta kalorës legjendar, të quajtur “Shtatë Mëkatet Vdekjeprurëse”, ishin akoma gjallë. Dhjetë vjet më vonë, vetë Kalorësit e Shenjtë organizuan një grusht shteti, dhe kështu u bënë sundimtarët e rinj, tiranë të Mbretërisë së Liones.

The Seven Deadly Sins
Lançimi i Parë Sep. 06, 2019
Lançimi i Fundit Sep. 17, 2019

Sezonet dhe Episodet

1 Sezoni 1 Sep. 06, 2019

Posto një koment

Emri *
Add a display name
E-maili *
Your email address will not be published
Website