The Rising of The Shield Hero

The Rising of The Shield Hero

Jan. 09, 2019
Vlerësimi Yt: 0
10 10 vota

Creator

Creator

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Iwatani Naofumi u thirr në një botë paralele së bashku me 3 njerëz të tjerë për t’u bërë Heronjtë e botës. Secili prej heronjve të pajisur me pajisjen e tyre legjendare kur u thirrën dhe Naofumi mori Mburojën Legjendare si armën e tij. Për shkak të mungesës së karizmës dhe përvojës së Naofumit, ai është emërtuar si më i dobti, vetëm që të përfundojë i tradhëtuar, i akuzuar në mënyrë të rreme dhe i grabitur në ditën e tretë të aventurës. Shmangur nga të gjithë duke filluar nga mbreti e deri tek fshatarët, mendimet e Naofumit u mbushën me asgjë, përveç hakmarrjes dhe urrejtjes. Kështu, fati i tij në një botë paralele fillon…

The Rising of The Shield Hero
Lançimi i Parë Jan. 09, 2019
Lançimi i Fundit Oct. 20, 2019

Sezonet dhe Episodet

1 Sezoni 1 Mar. 23, 2019

komente

Posto një koment

Emri *
Add a display name
E-maili *
Your email address will not be published
Website