Dororo

Dororo

Jan. 07, 2019
Vlerësimi Yt: 0
9.8 16 vota

Creator

Creator

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

+17   VJEÇ

Gjatë periudhës së Sengoku-t, kur i gjithë kombi ishte kthyer në fushë beteje, Kagemitsu, Lordi i Daigo-s, bën një pakt me 12 statuja demonësh në këmbim të mbarësisë dhe sundimit të territorit, ndërsa ai i premton secilit nga demonëve një copë fëmija i tij i palindur. Pas lindjes, ky fëmijë i shformuar braktiset në një lumë. Koha kalon dhe paqja vjen në vend. Një ditë, një hajdut i ri me emrin Dororo, takon një djalë të quajtur Hyakkimaru. A është ai njeri apo demon …

Me gjymtyrë të fallsifikuara nga njeriu dhe krahë me shpata, ky djalë i verbër kryen një kryqëzatë të dhunshme kundër demonëve.

Dororo
Lançimi i Parë Jan. 07, 2019
Lançimi i Fundit Oct. 20, 2019

Sezonet dhe Episodet

1 Sezoni 1 Apr. 08, 2019

komente

 • Klejdi 14/04/2019 Përgjigjiuni

  Kur dalin episodet e tjera

  • animeshqiptv 14/04/2019 Përgjigjiuni

   Episodet e Dororo dalin çdo të dielë ( 1-2 episode ).

 • Kejsi 26/06/2019 Përgjigjiuni

  Kur do te dali episodi I rradhes

  • animeshqiptv 26/06/2019 Përgjigjiuni

   Do të vazhdojmë shumë shpejt me të gjithë episodet.

 • black clover 13/09/2019 Përgjigjiuni

  kur dalin episodet

Posto një koment

Emri *
Add a display name
E-maili *
Your email address will not be published
Website