Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Oct. 05, 2006
Vlerësimi Yt: 0
7.8 4 vota

Creator

Creator

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Japonia është pushtuar nga Perandoria Britanike. Japonia njihet tani si Zona 11 dhe qytetarët e saj të njohur si “Elevens”. Perandoria Britanike e heq pushtetin autonom të Japonisë dhe e imponon sundimin e saj nëpërmjet përdorimit të Knightmare-ve. Rregulli i Perandorisë nuk ka rënë kurrë, por kanë filluar të shfaqen të çara…

Code Geass: Lelouch of the Rebellion
Titulli Origjinal Code Geass: Rebelimi i Lelouch
Lançimi i Parë Oct. 05, 2006
Lançimi i Fundit Oct. 20, 2019

Sezonet dhe Episodet

1 Sezoni 1 Oct. 05, 2006

Posto një koment

Emri *
Add a display name
E-maili *
Your email address will not be published
Website