Attack on Titan

Attack on Titan

Apr. 06, 2013
Vlerësimi Yt: 0
9.7 23 vota

Creator

Creator

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Disa qindra vjet më parë, njerëzit gati u shfarosën nga Titanët. Titanët zakonisht janë disa metra të gjatë, duket se nuk kanë inteligjencë, gllabërojnë qeniet njerëzore dhe më e keqja, duket se e bëjnë atë për kënaqësi e jo si burim ushqimi. Një përqindje e vogël e njerëzimit mbijetoi duke murëzuar veten në një qytet të mbrojtur nga mure jashtëzakonisht të larta, madje më të larta se sa më të mëdhenjtë e Titanëve.

Në të tashmen qyteti nuk ka parë një Titan në mbi 100 vjet. Djali adoleshent Ereni dhe motra e tij e adoptuar Mikasa dëshmojnë diçka të tmerrshme, pasi muret e qytetit shkatërrohen nga një super Titan që del nga ajri. Ndërsa Titanët më të vegjël përmbytin qytetin, të dy fëmijët shikojnë me tmerr ndërsa nëna e tyre hahet e gjallë. Ereni betohet se ai do të vrasë çdo Titan dhe do të hakmerret për të gjithë njerëzimin.

Attack on Titan
Lançimi i Parë Apr. 06, 2013
Lançimi i Fundit Oct. 20, 2019

Sezonet dhe Episodet

1 Sezoni 1 Apr. 01, 2013
2 Sezoni 2 Apr. 01, 2017
3 Sezoni 3 Jul. 23, 2018

komente

 • Rinald 10/07/2019 Përgjigjiuni

  Kur do hidhen 21-22??

  • animeshqiptv 11/07/2019 Përgjigjiuni

   Kismet

   • The Seven Deadly Sins 02/09/2019 Përgjigjiuni

    Pse bre spe perktheni The Seven Deadly Sins

 • Bjondin 20/07/2019 Përgjigjiuni

  Kur del sezoni i 2 t

  • animeshqiptv 20/07/2019 Përgjigjiuni

   I ke të tre sezonet të disponueshëm. Kliko siper “SEZONI 2” edhe shfaqen episodet.

 • Eren 08/09/2019 Përgjigjiuni

  Kur te dali sezoni i 4 do e perktheni

Posto një koment

Emri *
Add a display name
E-maili *
Your email address will not be published
Website